Комісар Європейського Союзу з питань енергетики Гюнтер Оттінгер заявив, що проект «Південний потік», спрямований в обхід української території для постачання газу до південної Європи, не спрямований проти України.

Про це Оттінгер заявив в ексклюзивному інтерв'ю агентству «УНІАН» в Брюсселі.

«Ні, цей проект не спрямований проти України. Ми ведемо і будемо вести переговори з нашими російськими партнерами, щоб проект таким не сприймався», - сказав Оттінгер.

Він додав, що наразі Європейська Комісія хоче домогтися, щоб російський «Газпром» і його партнери в проекті в південно-східній Європі дали гарантії, що не буде порушуватися антимонопольне законодавство ЄС, яке не дозволяє, щоб видобуток і постачання газу, а також газопровід контролювалися одними і тими ж компаніями, і щоб до магістралі мали доступ і інші компанії.

«Все ж це не був суто бізнес-проект. Інвестиції йдуть від «Газпрому». Він хоче інвестувати кошти, і ми не проти цього. Але наші європейські правила енергетичної поведінки повинні бути прийняті при реалізації «Південного потоку», сказав комісар ЄС.

«Південний потік» був заснований в 2007 році і в даний час його вартість оцінюється в 45 мільярдів доларів. Газ з Росії по дну Чорного моря (довжина морської ділянки 925 кілометрів) буде постачатися в Болгарію, Грецію, Італію, а також Сербію, Угорщину, Австрію і Словенію з можливим залученням Хорватії, Боснії і Герцеговини та Чорногорії.

Проект розрахований на постачання 63 мільярдів кубометрів газу в рік і повинен запрацювати в 2018 році.

Нагадаємо, що будівництво газопроводу «Південний потік» забезпечить надійне постачання палива європейським споживачам без транзитних ризиків.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

80
Классические туфли мужские