Вчора, 17 грудня, з київського заводу «Радикал» було вивезено ще 28 тонн хлорвмісних відходів, повідомляє прес-служба КМДА.

Вивезення токсичних речовин проходило під контролем комісії з приймання робіт з екологічної санації на території і об'єктах ВАТ «Радикал» на чолі з директором Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Людмилою Денисюк.

Крім того, 20 тонн вивезено 16 грудня. В цілому ж територію заводу планують очистити до кінця року. «Сьогодні ми продовжуємо кампанію з екологічної санації території та об'єктів заводу «Радикал». Влітку ми вивезли 45 тонн хлорвмісних речовин, а в попередні роки ще 50. Втім, нещодавно під завалами ми виявили ще понад 300 тонн бочок з шкідливими речовинами, кампанію з вивезення яких ми зараз і проводимо, щоб вже у наступному році приступити до очищення території заводу від ртутьвмісних речовин. За нашими підрахунками, їх все ще залишається близько 200 тисяч тонн», - розповіла Денисюк.

 
Директор департаменту також зазначила, що КМДА планує якомога швидше знешкоджувати й утилізувати ці відходи. Так, в минулому році працювала робоча група, до складу якої входили екологи, науковці, представники правоохоронних органів, а також місцевої та центральної влади. За результатами її роботи було розроблено техніко-економічне обґрунтування, проведено наукові дослідження стану ґрунту, повітря, споруд і проммайданчика ВАТ «Радикал». Згідно з експертними висновками концентрація ртутьвмісних речовин небезпечна для мешканців прилеглих територій.

Денисюк запевнила, що КМДА провела всі попередні підготовчі роботи для вивезення небезпечних ртутьвмісних речовин з території заводу. Очищати територію «Радикала» міська влада готова вже з наступного року.

Директор департаменту також додала, що всі відходи будуть вивезені за межі України, тому що держава не має технічних можливостей для переробки цієї речовини.

Як раніше повідомляв ForUm, Київська міська державна адміністрація відклала здійснення робіт з демеркуризації промислового майданчика заводу «Радикал».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

115