Придбання Росією протягом 2013-2014 років дворічних українських облігацій на суму USD 15 млрд. з купонною ставкою 5% річних дозволить Україні з лишком перекрити всі борги в іноземній валюті на наступний рік.

Таку думку висловив начальник аналітичного відділу «Альфа-Банку» Олексій Блінов.

«З точки зору фінансових ринків є ключовим заява РФ про намір придбати протягом 2013-2014 років дворічних облігацій України на суму USD 15 млрд. з купонною ставкою 5% річних. Даний обсяг з лишком перекриває всі борги України в іноземній валюті, які треба погасити в 2014 році (включаючи гарантовані державою)», - сказав експерт.

Зокрема, Блінов нагадує, що поточна заборгованість України перед МВФ (погашається в 2014-2015 роках) становить USD 5,2 млрд.

Коментуючи газові домовленості країн, фінансист зазначив, що сторони домовилися про знижувальний коефіцієнт до ціни на газ, що постачається за контрактом між Нафтогазом і Газпромом.

«Зокрема, нова ціна на газ на І квартал 2013 року заявлена у розмірі USD 268,5 за тисячу кубометрів. За умови збереження такого рівня цін протягом року, а також більш-менш стабільних обсягів імпорту, грошові обсяги імпорту газу в Україну за підсумками року скоротяться на USD 1,5-2 млрд. Ці домовленості нададуть сильний позитивний вплив на валютний ринок і котирування українського боргу», - резюмує Блінов.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

125