Україна щорічно буде економити 7 млрд доларів завдяки зниженню ціни на російський газ. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

«За нашим балансом на наступний рік економіка України потребуватиме імпортної закупівлі газу в розмірі від 30 до 33 млрд кубометрів. Якщо ми помножимо на зекономлені 240 доларів, то побачимо, що держбюджет заощадить мінімум 7 млрд доларів. Ці 7 млрд ми щороку будемо вкладати в нашу економіку. На це потрібно звернути увагу», - сказав Ставицький, додавши, що Україна залишила за собою право переглядати умови газового контракту в бік подальшого зменшення ціни.


Також міністр нагадав, що з 1 січня 2014 року ціна на газ складе 268,5 дол. за тисячу кубометрів. «Це істотно вплине на економічні показники як підприємств, так і економіки в цілому. Ми працювали над цим 3,5 роки», - зазначив він.

Також Ставицький додав, що питання зміни тарифів на транзит газу не обговорювалося, і нинішні тарифи продовжують діяти. «У цьому році ми збільшили обсяг транзиту порівняно з 2011 роком, а щодо наступного року ще йдуть переговори», - пояснив міністр.

При цьому Ставицький заявив, що не боїться звільнення у зв'язку з тим, що переговори про зниження ціни на газ дали свої результати тільки через 3,5 роки. «Я взагалі нічого не боюся. Я нормально налаштований на роботу. У нас потужні плани на 2014 рік», - сказав Ставицький.

Як повідомляв ForUm, російський газовий монополіст ВАТ «Газпром» і Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» підписали доповнення до чинного контракту, що дає змогу «Газпрому» постачати газ в Україну за ціною 268,5 дол./тис. куб. м.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1160