Близько 1% дітей в Україні хворі на аутизм. Про це під час брифінгу заявив головний позаштатний дитячий психіатр Міністерства охорони здоров'я Ігор Марценковський, повідомляє кореспондент Forum'у.

«Зараз відбувається процес зростання популяції. Я можу сказати, що на аутизм страждає близько 1% дитячої популяції. Офіційно на обліку, якщо я не помиляюся, стоїть близько 3 тисяч дітей»,- повідомив він.

«Є офіційна статистика Міністерства охорони здоров'я щодо кількості дітей з аутизмом. І, обговорюючи проблеми цих дітей, ми говорили, що 56% випадків діагностики аутизму в Україні припадає на 5 областей. Тобто в інших регіонах рівень діагностики ще є надзвичайно низьким, він не відповідає ніяким критеріям. Незважаючи на це, протягом останнього десятиліття цей рівень діагностики зростає майже на 30-40% щорічно. Але це не епідемія, просто ми вчимося діагностувати ці розлади»,- пояснив фахівець.

При цьому психіатр зазначив, що сам по собі аутизм, який є порушенням нейророзвитку, медикаментозному лікуванню не підлягає. Але в той же час препарати необхідні для корекції супутніх розладів, наприклад, епілепсії, порушень поведінки, депресії і так далі.

Валентина Дудко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172