Призупинення підписання Асоціації з Євросоюзом ще не означає, що Україна буде приєднуватися до Митного союзу, сказав у програмі «Національний інтерес» на телеканалі БТБ політичний експерт Володимир Цибулько.

Він зазначив, що лідери євромайдану створили набір міфів, якими намагаються підтримувати інтерес своїх симпатиків до участі у масових політичних акціях.

«Лідери майдану часто нагнітають ситуацію різними фантомами. То введенням надзвичайного стану, то здачею національних інтересів, то силовими акціями. У цьому сенсі українська влада більш мобілізована всередині, вона більш готова до контролю громадськості, вона більш обережна у своїх діях, більш відповідальна. Тому, якщо лідери євромайдану говорять про здачу національних інтересів або входження до Митного союзу, цього статися не може апріорі», - сказав Цибулько, нагадавши, що Україна вже багато років рухається в бік Європи.

Політолог відмітив актуальність політичного діалогу та проведення круглих столів для врегулювання політичних питань, оскільки протистояння створено політиками штучно, в той час як у суспільстві є готовність до пошуку компромісу.

«Зараз не спостерігається жорстких меж між представниками різних регіонів. Комунікація між простими людьми не тільки не погіршилася, мені здається, вона активізувалася. Нинішні політичні процеси змусили представників різних регіонів уважніше подивитися один на одного. Є розуміння того, що структура економіки кожного регіону формує певні особливості мислення жителів цього регіону. З'являється розуміння, що асоціація з ЄС - це не просто політика, а чиїсь робочі місця, які залежать від орієнтації регіону на певні ринки збуту», - сказав Цибулько.

Він сказав, що питання євроінтеграції і вільної торгівлі з ЄС обговорювалися в останні роки, але ніхто уважно не аналізував вплив цих процесів на конкретні сектори економіки. Більше обговорювалися європейські цінності, політичні аспекти зближення з Європою, але не було експертних оцінок наслідків вільної торгівлі з ЄС. Саме це, на думку експерта, створило в суспільстві завищені очікування від підписання асоціації, а потім викликало такий активний протест, коли процес був призупинений для пошуку компенсаторів можливих витрат на модернізацію і втрат.

Політолог вважає, що зараз під час проведення загальнонаціонального круглого столу з врегулювання політичного протистояння повинна початися предметна професійна дискусія про асоціацію з ЄС, її переваги та реальні економічні ризики.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

119