Ситуація з підрахунком голосів є абсолютно штатною і якщо істотно відрізняється від минулих виборів, то тільки в кращу сторону, заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський в інтерв'ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна», повідомляє відділ взаємодії зі ЗМІ секретаріату ЦВК.

«Станом на шосту годину ранку 16 грудня 2013 р. підрахунок голосів виборців був завершений усіма без винятку 649 дільничними виборчими комісіями всіх 5 одномандатних округів, де напередодні відбулося голосування. Зараз триває процес транспортування протоколів дільничних виборчих комісій та іншої виборчої документації до окружних комісій, а також введення даних щодо змісту таких протоколів у систему «Вибори». Як відомо, введення таких даних можливе на рівні окружної комісії», - зазначив він.

За словами Охендовського, всі окружні комісії прийняли рішення про необхідність уточнення окремих протоколів ДВК, зокрема у зв'язку з неправильним відображенням у протоколах відомостей про кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають обліку. Так, на сьому годину ранку в окрузі №94 відповідні рішення були прийняті за протоколами про підрахунок голосів виборців 11 ДВК, №132 - 2, №194 - 3, №197 - 4, №223 - 3.

Дані щодо змісту таких протоколів ДВК, як правило, вводяться в систему «Вибори» тільки після їх уточнення і повторної доставки в ОВК. Це зумовлює об'єктивні затримки з введенням інформації. В окрузі №197 окружна виборча комісія прийняла рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №710881 у зв'язку з порушенням цілісності пакетів з бюлетенями.

«Все сказане пояснює, чому Центральна виборча комісія наразі ще не має даних щодо змісту всіх протоколів ДВК, хоча підрахунок голосів виборців, як я вже сказав, завершено усіма дільничними виборчими комісіями. Ситуація зараз є абсолютно штатною і якщо істотно відрізняється від минулих виборів, то тільки в кращу сторону», - зазначив голова ЦВК.

Нагадаємо, 15 грудня в Україні відбулися повторні вибори народних депутатів у п'яти одномандатних округах.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

98