Президент України Віктор Янукович запевнив сенаторів Конгресу США, що влада зробить все можливе для забезпечення права громадян на мирні демонстрації, повідомляє прес-служба Глави держави.

Згідно з повідомленням, про це йшлося під час зустрічі Президента з членом Сенату США, членом комітету у закордонних справах Джоном Маккейном і членом Сенату США, головою підкомітету з європейських справ комітету закордонних справ Крістофером Мерфі.

Також він повідомив, що буде зроблено все для проведення чесного і прозорого розслідування подій 30 листопада 2013 р. на Майдані Незалежності у Києві.

Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань зовнішньої політики України. Зокрема, Президент у черговий раз наголосив на незмінності євроінтеграційного курсу України, а також вірність національним інтересам країни. Сторони домовилися продовжити діалог.

Як раніше повідомляв ForUm, після того як у ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності відбулися сутички між правоохоронцями та мітингувальниками, 1 грудня десятки тисяч українців вийшли на вулиці столиці з протестом.

За фактом перевищення службових повноважень міліціонерами у ніч на суботу на Майдані Незалежності відкрито кримінальне провадження.

Президент України Віктор Янукович запропонував запровадити мораторій на будь-які силові дії на період переговорів щодо пошуку виходу з політичної кризи.

ГПУ встановила, що до подій на Майдані Незалежності у Києві 30 листопада причетні заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, голова КМДА Олександр Попов, начальник київської міліції Володимир Коряк і його заступник з громадської безпеки Петро Федчук. Їм вручено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень.

Президент України Віктор Янукович14 грудня усунув з посад голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова та заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича за клопотаннями ГПУ.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

179