Генеральний прокурор Віктор Пшонка стверджує, що начальник київської міліції Валерій Коряк вночі 30 листопада не погоджувався з пропозиціями заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича та голови КМДА Олександра Попова про силове звільнення Майдану Незалежності від мітингувальників.

Про це Пшонка сказав сьогодні на брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє «УНІАН».

«Скажу відверто, начальник міліції не погоджувався на пропозиції, що виходили від Сівковича і Попова. Він це давав у своїх свідченнях, і є інші свідчення цього», - сказав Пшонка, повторивши, що спочатку Коряку телефонували ці посадові особи, а потім і особисто приїхали до нього на роботу.

«Тиск полягав у тому, що вони незаконно вимагали від керівника міліції дій, які перевищували конкретні повноваження», - зазначив генпрокурор.

Як раніше повідомляв ForUm, після того як у ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності відбулися сутички між правоохоронцями та мітингувальниками, 1 грудня десятки тисяч українців вийшли на вулиці столиці з протестом.

За фактом перевищення службових повноважень міліціонерами в ніч на суботу на Майдані Незалежності відкрито кримінальне провадження.

ГПУ встановила, що до подій на Майдані Незалежності у Києві 30 листопада причетні заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, голова КМДА Олександр Попов, начальник київської міліції Володимир Коряк і його заступник з громадської безпеки Петро Федчук. Їм вручено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень.

Президент України Віктор Янукович14 грудня усунув з посад голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова і заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича за клопотаннями ГПУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225