Вести переговори з опозицією буде досить складно, оскільки серед її лідерів немає консолідованої позиції, і кожен з них зайнявся своєю особистою президентською виборчою кампанією, сказав у програмі «Національний інтерес» на телеканалі БТБ політолог, керівник Аналітичної групи імені Григорія Сковороди Валерій Кучерук.

Експерт висловив думку, що протестні настрої Майдану використовуються кожним з політиків для отримання власних дивідендів під час президентської виборчої кампанії.

«Наскільки я зараз бачу, єдиної позиції у них немає. Всі розуміють, що для самої опозиції ці події (євромайдан - Ред.) стали певною несподіванкою, особливо те, що вийшла така кількість людей. Лідери опозиційних партій намагаються, але у них не виходить, очолити ці процеси.
Кожен з лідерів опозиційних партій в штабі опору в Будинку профспілок говорив про якісь різні речі, вони роблять дії, які не стимулюють консолідацію людей. Кожен діє у власному руслі з прицілом на президентські вибори. Кожна опозиційна політична сила намагається вичавити з цього протистояння свої власні дивіденди», - сказав Кучерук.

Він сказав, що не очікував участі лідерів опозиції у переговорах про врегулювання політичної ситуації в країні, і все таки вважає проведення такого «круглого столу» необхідним для збереження громадянського спокою в країні, а також територіальної цілісності України. На думку експерта, переговори будуть важкими, але якщо їх не буде, втрати для країни та суспільства будуть ще більш суттєвими, постраждають і самі опозиціонери.

«Лідери опозиційних партій діють без певного плану, а їхні вимоги носять непослідовний хаотичний характер, кожен бачить себе президентом і тягне ковдру на себе. Але якщо політики не домовляться, то програють всі: прості люди, ув'язнена Качанівки, сама триголова опозиція. Тому я сподіваюся, що до чогось домовляться, - сказав Кучерук. - Будь-які переговори - це добре, тому що з цієї ситуації вийти без переговорів неможливо. Мені здається, що політики повинні домовитися про ключові речі, через які люди вийшли на Майдан».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

198