У громадському обговоренні чути лише прозахідну позицію, тоді як досягти компромісу можна буде тільки тоді, коли проросійська позиція також буде почута.

Таку думку висловив аналітик Київського центру політичних досліджень і конфліктології Антон Фінько.

«Для досягнення хоч якогось натяку на згоду в суспільстві необхідно, щоб у переговорному процесі були представлені інтереси як прозахідної (проєвропейської і проамериканської), так і проросійської частини суспільства. Тому, якщо вже підключати до переговорів влади й опозиції міжнародних посередників, то потрібно залучати не тільки дипломатію ЄС, але і представників країн Митного союзу», - сказав він.

Водночас експерт зазначив, що для країни, яка бажає бути не об'єктом, а суб'єктом зовнішньополітичних відносин, залучення іноземних посередників не прийнятне.

За його словами, Україна в такому випадку являтиме собою поле протистояння більш сильних гравців - Заходу і Росії.

Крім того, Фінько поскаржився, що сьогодні у громадському обговоренні чути тільки прозахідну позицію.

«Повторю, домогтися компромісу можна буде тільки тоді, коли обидві позиції будуть почуті. При цьому нам важливо розуміти одну дуже просту річ: при всій привабливості європейських стандартів на сьогоднішній день ЄС не пропонує Україні перспективу членства», - додав він.

Експерт нагадав, що наразі Брюссель обмежує плани розширення Балканами.

У таких умовах Україні, на його думку, укладаючи ті або інші домовленості з ЄС, важливо досягати максимального захисту національних економічних інтересів.

«Щоб не повторилася пріснопам'ятна історія з ВТО, коли під приводом «підписати якомога швидше і за будь-яку ціну» наша країна увійшла до складу цієї організації на вкрай невигідних для себе умовах», - резюмував політолог.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

161