Дефіциту валюти в Україні немає, зазначив в ексклюзивному коментарі каналу БТБ відомий економіст, екс-заступник голови правління Нацбанку України Олександр Савченко.

Незначне підвищення попиту на іноземні гроші, на його думку, звичайне явище для завершення року, адже більшість зарубіжних інвесторів закривають проекти і виводять свої капітали.

«Валюта є. Просто її може бути більше в одному місці, менше - в іншому, і це називається арбітраж. І вона рухається там, де є попит на валюту. Є такі банки, які свідомо притримують продаж валюти для того, щоб заробити, з їхньої точки зору, на завтра, якщо гривня коштуватиме менше», - зазначив він.

«Така поведінка не повинна викликати у Національного банку миттєву реакцію, і такі банки повинні бути покарані. І, наскільки я знаю, Національний банк так і діє зараз», - сказав Савченко.

Що стосується депозитів, то експерти радять залишати їх у банках, адже відсоткові ставки зараз дуже високі і перекривають будь-які ризики коливання курсу. «Я б людям так сказав: якщо ви вірите, працюєте і домагаєтеся якнайшвидшого закінчення цього політичного конфлікту шляхом знаходження розумного компромісу, то ви повинні вірити в національну валюту, у гривню. Принаймні, відсотки, які ви заробляєте в банках, а вони зараз дуже високі - 20%, вони перекривають ризики від девальвації», - резюмував фінансист.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

108