Курсового обвалу в Україні не буде, гривня може навіть трохи зміцнитися. Таку думку в коментарі Forum'у висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Незважаючи на всі панічні розмови, які розповсюджують окремі ЗМІ та експерти, скуповування готівкової інвалюти не носить аврального характеру. При цьому в обмінниках дуже часто можна побачити курсовий спред (різниця між купівлею і продажем. - Ред.) в 5 і навіть 10 коп. Через це люди бояться скуповувати валюту, оскільки побоюються, якщо її зараз купити дорого, не зможуть її продати», - зазначив він.

За його словами, за 11 місяців року чиста купівля готівкової інвалюти фізособами виявилася в 5,2 рази меншою, ніж у той же період 2012 р. А в листопаді її купили на $783 млн більше, ніж продали. «Але все одно деякі продовжують мусолити міфи про курс в 9 грн/$ і про дефолт. Думаю, українці вже втомилися від цих страшилок, тому що факти валютного ринку говорять про інше. Ніхто не стверджує, що населення не купує валюту, але було б помилкою вважати, що це щось особливе», - констатував експерт.

Охріменко додав, що в 2008 році, коли гривня девальвувала на 60%, спекулянти особливо підігрівали панічні настрої. Але мало хто звернув увагу, що за 5 років, що минули після цього обвалу, просте розміщення гривень на депозиті у великому банку принесло близько 18-20% в рік, або майже 100% за весь період. «Тим самим вся девальвація гривні давно вже перекрита. А скільки втратили ті, хто в 2008-му купив інвалюти за курсом 9 грн і тепер не знає, коли у нього буде дохід...» - зазначив він.

Експерт підкреслив, що не варто забувати, що валютні спекуляції вигідні тільки самим спекулянтам. «Останніми тижнями вони намагалися знову розкрутити валютні ігри, внаслідок чого в окремих небанківських обмінниках фіксувалися курси продажу валюти по 8,4 грн. Але НБУ відбив атаку, і тепер навіть найжадібніші спекулянти продають інвалюту за курсом 8,28 грн/$. Курсового обвалу не буде і надалі, гривня може навіть трохи зміцнитися», - резюмував аналітик.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

113