Будь-які розмови про загрозу дефолту в Україні є безпідставними. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, відповідаючи на запитання журналіста в інтерв'ю телеканалу «1+1».

«Не треба вживати слово дефолт. В Україні ніякого дефолту не буде, оскільки насправді падіння в економіці призупинено і це найголовніше. Зарплати медикам, вчителям виплачуються. Ми чітко виконуємо свої зобов'язання за зовнішніми боргами - у листопаді ми погасили понад півтора млрд доларів за кредитом МВФ і за єврооблігаціями. У наступному році очікується зменшення боргового тягаря, економіка вийде на траєкторію економічного зростання. Тому давайте забудемо слово дефолт і будемо займатися реальною роботою», - підкреслив міністр економіки.

Також він прогнозує низький рівень інфляції в країні: «Міністерство очікує інфляцію на рівні 0,4-0,5% на кінець року. Це майже нічого». Крім цього, Прасолов закликав не спекулювати на темі підвищення курсу валют. «1-2% - це незначні коливання, які визначаються виключно ринком», - сказав міністр.

При цьому він зазначив, що складна ситуація на зовнішніх ринках збуту, безумовно, негативно впливає на зростання ВВП, однак влада тримає цей процес під контролем.

«Нам потрібні інвестиції, потрібно модернізувати економіку. Значну увагу приділяємо тому, щоб розширити експорт наших товарів. За останній місяць я побував в Індії, Бразилії, з президентом України - в Китаї», - сказав Прасолов.

Він додав, що особливо вдалою була поїздка до КНР. І важливо, що такі міжнародні зустрічі дають Україні реальний економічний ефект.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

108