Росія у переговорах з Україною щодо митних питань діяла жорстко, але в правових рамках, заявив перший віце-прем'єр уряду РФ Ігор Шувалов.

«Всі нас упродовж усіх трьох днів запитували, і підприємці, і аналітики, і ті, хто працюють в уряді. Всі цікавляться, що там відбувається. Тут не зовсім зрозуміла для Америки позиція Росії. Іноді це представляється як організований тиск з боку Росії для того, щоб Україна не підписувала відповідну угоду»,- сказав Шувалов, який під час поїздки в США зустрічався з інвесторами та представниками уряду.

Раніше Україна відмовилася від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яку підтримують США. Росія попереджала, що зона вільної торгівлі з ЄС та участь в Митному союзі країн СНД для України несумісні.

«Ми в даному випадку, можливо, діяли жорстко, але діяли виключно в межах права. І до того, як виявляти цю твердість, ми відверто і послідовно працювали з українською стороною і попереджали наших європейських партнерів, що отримати те, що вони хочуть, в такому вигляді неможливо»,- сказав Шувалов.

За його словами, Росія має право на введення захисних заходів та єдиного митного тарифу згідно з угодою щодо зони вільної торгівлі з СНД.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що підписання Україною Угоди з Євросоюзом закриє для неї вхід у Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану.

Учора, 11 грудня, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що український уряд не веде переговори з Росією про приєднання до Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2723