Росія готова вести переговори про митні взаємини з Україною у будь-якому форматі, в тому числі за участю Євросоюзу, але застерігає від ухвалення рішень під впливом вуличних протестів, заявив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов.

«Ми, як мені здається, значно гнучкіші, ніж Європа. Ми готові вести переговори в різних форматах. Найголовніше - щоб домогтися реального результату. Ми за результат, а не за формат. Тому, який формат буде зручний для наших партнерів, у такому ми і будемо працювати»,- цитує Шувалова РІА «Новости».

«Наскільки я розумію, ми всі зацікавлені в тому, щоб події в Україні були якомога м'якше завершені. Ніхто не хоче ніякої ескалації»,- уточнив перший віце-прем'єр.

За словами Шувалова, всі зацікавлені в обговоренні суті справи: як Україна надалі розвиватиме свою економіку, в яких партнерствах, яку інтеграцію і з ким буде здійснювати.

«Тільки все це треба робити в спокійному стані. Це під впливом настроїв вулиці або під жорстким впливом опонентів зробити неможливо. Це - визначення долі країни, і це потрібно зробити, зваживши всі «за» і «проти»,- вважає він.

Як повідомляв ForUm, починаючи з 21 листопада на Майдані Незалежності у Києві проходять акції протесту на підтримку євроінтеграції України.

Після того, як у ніч на 30 листопада на Майдані сталися сутички між правоохоронцями та мітингувальниками, 1 грудня десятки тисяч українців вийшли на вулиці столиці з протестом.

З 10 грудня на виконання постанови суду правоохоронці почали демонтувати барикади в центрі Києва.

Президент України Віктор Янукович під час саміту «Східного партнерства» особисто запропонував тристоронні переговори між Україною, ЄС і Росією.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

931