Обсяг кредитів, наданих банківським сектором підприємствам сільського господарства, мисливства та лісового господарства, збільшився порівняно з жовтнем 2012 року на 6,2%, а з початку року - на 10,1%, повідомив заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Максим Дуда.

«Загальний обсяг наданих кредитів у сільське господарство, полювання і лісове господарство на кінець жовтня 2013 р. становив 40,2 млрд грн», - уточнив він.

«Фінансове забезпечення аграріїв залишається важливим питанням. Тому Міністерство аграрної політики та продовольства за дорученням Президента України всіляко сприяє кредитуванню аграріїв. Зокрема відомство працює над спрощенням механізмів для залучення кредитних коштів. Це дуже важливо для середніх і дрібних сільгоспвиробників», - підкреслив міністр аграрної політики та продовольства Присяжнюк.

За словами Дуди, капітальні інвестиції в сільське господарство за 9 місяців зросли на 0,6%. Він акцентував увагу, що сільське господарство залишається стратегічною галуззю вітчизняної економіки. Тому для забезпечення стабільного зростання цієї сфери уряд робить кроки для формування нормативної бази, що передбачає механізми підтримки українських аграріїв. Зокрема, на сьогоднішній день в Україні здійснюється підтримка сільського господарства як безпосередньо з бюджету, так і за рахунок податкових пільг. Наприклад, аграрії можуть розраховувати на пільгове оподаткування з податку на додану вартість та фіксованого сільгоспподатку, брати участь в цільових програмах розвитку аграрної галузі або отримати підтримку у вигляді інтервенцій.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» за загальним і спеціальним фондом бюджету на підтримку підприємств агропромислового комплексу передбачено 8,8 млрд гривень, поінформував експерт міністерства. Також він нагадав, що у жовтні цього року уряд схвалив Стратегію розвитку аграрного сектора економіки на період до 2020 року.

Всі вжиті заходи забезпечили збільшення прибутку сільськогосподарських підприємств майже на 20% за 9 місяців нинішнього року, підсумував Дуда.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

119