Голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила про готовність МВФ фінансово допомогти Україні, але зазначила, що український уряд має виконати низку вимог, зокрема, провести реформу ціноутворення на енергоносії і реформу у валютній сфері.

Про це Лагард заявила на засіданні соціального і економічного комітету ЄС, відповідаючи на питання, коли МВФ може надати Україні кредит у розмірі 15 млрд. доларів.

«Чи можемо допомогти Україні? Ми перебуваємо в діалозі з Україною, то більш активному, то менш активному, останні пару років. Ми хочемо допомогти Україні, якщо ми потрібні Україні, якщо Україна хоче допомогти власній економіці рухатися в правильному напрямку», - сказала Лагард.

«Є реформи, які необхідно провести. Зокрема, це стосується цін на енергоносії і реформу монетарної системи, які, на наш погляд, є незамінним механізмом, і які український уряд і український народ повинні подолати з тим, щоб відновити стабільну ситуацію», - сказала голова МВФ.

Вона повідомила, що «важкі переговори» з Україною тривають.

«МВФ готовий допомогти в будь-який момент, якщо українська влада буде рухатися в напрямку реформ. Але ми, напевно, хочемо допомогти Україні», - сказала голова фонду.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент Віктор Янукович вважає неприйнятними вимоги Міжнародного валютного фонду.

Українська сторона готова відновити переговори з Міжнародним валютним фондом при досягненні компромісу в поставлених Фондом умовах

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що Міжнародний валютний фонд керується при видачі кредитів застарілими економічними і монетарними підходами..

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2111