Прокуратура вивчає можливість обрання для заарештованих учасників мітингів у Києві менш жорстких запобіжних заходів, повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

Так, завершено першочергові слідчі дії по кримінальному провадженню щодо порушення громадського порядку та провокацій під час проведення мирних акцій у Києві.

Крім того, встановлені особи, причетні до порушень громадського порядку та нанесення тілесних ушкоджень працівникам правоохоронних органів, затримано підозрюваних, для них обрано запобіжні заходи, допитано безпосередніх свідків подій і вивчено відео - і фотоматеріали.

Органи прокуратури Києва вивчають можливість обрання для деяких раніше заарештованих осіб менш жорстоких запобіжних заходів.

Прокурори - процесуальні керівники, погоджуючись з позицією слідчих і з огляду на сімейні обставини підозрюваних (наявність на утриманні неповнолітніх дітей тощо), у порядку апеляційного оскарження у клопотаннях ставитимуть перед судом питання про заміну деяким раніше заарештованим особам запобіжного заходу на не пов'язаний з утриманням під вартою.

Можлива зміна запобіжного заходу не звільняє підозрюваних від кримінальної відповідальності. У разі невиконання підозрюваною особою обов'язків, які передбачені тим чи іншим запобіжним заходом, до нього повторно може бути застосовано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович надасть сприяння у звільненні з-під варти всіх учасників акцій, яких було затримано після подій 1 грудня на вулиці Банковій.

1 грудня невідомі здійснили спробу штурму Адміністрації Президента, після чого було затримано дев'ятьох порушників громадського порядку.

Суд прийняв рішення про обрання для них запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою строком на 2 місяці.

5 грудня було затримано ще дві людини, обвинувачені у причетності до безладів на вулиці Банковій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

188