Кияни відкрили сайт для захисту міста від погромів, руйнування пам'яток, знищення інфраструктурних об'єктів, перетворення столиці в сміттєзбірник. Кожен, хто небайдужий до того, що відбувається в його рідному місті, тепер може зробити свій внесок до припинення заворушень.

В Інтернеті розпочав роботу портал Savekiev.com. Творці сайту - громадські, політичні діячі, прості кияни, яким набридло спостерігати за тим, як мирні акції протесту перетворюються у погроми та акти вандалізму. 

У своєму зверненні, розміщеному на головній сторінці сайту, кияни вимагають припинити блокування центральної частини міста і звільнити проїжджу частину для нормального проїзду; заборонити будь-які акції, які порушують роботу громадського транспорту; покарати ініціаторів і учасників актів вандалізму відповідно до чинного законодавства; забезпечити дотримання громадського порядку на територіях, де проводяться масові акції; захистити киян, які не беруть участі в акціях протесту, від агресії провокаторів і мітингувальників.

«Панове політики і громадські діячі! Київ гостинно прийняв Вас і Ваших прихильників, оскільки в традиціях нашого вільного міста поважати право кожного жителя нашої країни на мирне вираження своїх поглядів. Але станом на сьогоднішній день потенціал гостинності киян вичерпаний. Тому що самовираження мітингувальників перестало бути мирним», - йдеться у зверненні.

«Так, ми бачимо, що більшість актів вандалізму здійснюється провокаторами. Але ми чудово розуміємо, що вони можливі лише за умови мовчазного схвалення або співучасті людей, за яких ви несете відповідальність... Сьогодні хулігани нищать та руйнують те, що побудовано багатьма поколіннями киян. Зносять і калічать пам'ятники, учиняють блюзнірство над братськими могилами, розбирають бруківку, знищують дерева, перетворюють площі, вулиці, під'їзди будинків, двори в місцях своєї дислокації в один великий смердючий гібрид сміттєзбірника та громадської вбиральні», - обурюються кияни.

«Не змушуйте нас створювати муніципальну міліцію, щоб захистити від знищення все, що нам дорого. Не змушуйте ненавидіти вас і ваших прихильників, тому що саме цього домагаються ідеологи провокацій. А їхня кінцева мета - громадянська війна, жахи якої ще свіжі в пам'яті народній, і наслідки якої ми можемо спостерігати на прикладі інших країн.

Ми один народ. Народ, який до останнього часу був прикладом уміння мирно вирішувати політичні протиріччя. Щоб підтвердити цей високий статус необхідно повернути Київ до нормальної життєдіяльності. Ми закликаємо керівників всіх політичних і громадських організацій, що беруть участь у масових акціях, проявити громадянську свідомість і закликати до порядку людей, за поведінку яких вони відповідають», - зазначають активісти. 

Творці сайту закликають всіх киян підтримати їхню ініціативу, увійти на вказаний сайт і активно брати участь в обміні думками, викладати фотографії та інші візуальні або документальні свідоцтва шкоди, яку наносять столиці.

Крім того, активісти планують зібрати підписи небайдужих киян до керівництва політичних партій, уряду та Президента України з вимогою припинити безлади.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181