Як повідомляє група в Facebook «Врятувати Київ», мешканці Майдану знищують Маріїнський парк. Для будівництва барикад були зруйновані металеві огорожі й лавки, а для обігріву наметового містечка рубають на дрова багатовікові дерева.

За деякими даними, комунальники недорахувалися однієї липи, двох кленів і старого каштана.

Крім того, активісти для зведення барикад стягнули в одне місце всі клумби, що стоять поруч, і частково розібрали покладену біля дерев ажурну плитку. Її знесли до барикад, а в парку утворилися ями, які засипає снігом. На барикадах біля будівлі Кабінету Міністрів також помічені залізні грати і лавочки з парку. Частину лавок від Лялькового театру вирвали з асфальту і перетягли в наметове містечко на Хрещатику, повідомляє «From-UA».

Водночас учасники мітингу із Західної України руйнують будинок на Хрещатику . В YouTube з'явилося шокуюче відео, на якому видно, як люди в масках, котрі розмовляють українською мовою з «львівським акцентом», намагаються розламати будинок між Майданом і пам'ятником Леніну. Відео опублікував користувач Антон Боровиков.

Довідка: Маріїнський парк, закладений у 1847 році за проектом садівника Недзельського, є унікальною пам'яткою садово-паркового мистецтва. Вважається, що парк отримав свою назву в пам'ять про імператрицю Марію Олександрівну, яка у 1874 році на власні кошти заснувала тут англійський регулярний сад у пейзажному стилі і з'єднала його з Міським садом, розташованим позаду Маріїнського палацу.

Пізніше з парком пов'язували ім'я іншої царської особи - Марії Федорівни, дружини імператора Олександра III. Вона прожила в Києві два роки, займаючись організацією госпіталів, санітарних поїздів і санаторіїв для поранених під час Першої світової війни. І майже щодня після роботи в госпіталі гуляла по парку. Історики стверджують, що саме там вона дізналася про зречення імператора і звідти була відправлена в еміграцію.

У радянський час парк кілька разів змінював назву. Перша - символічна для нинішньої обстановки - Парк Жертв Революції, потім - Міський, Пролетарський, Первомайський, Радянський.

Учасники групи Facebook продовжують публікувати фото з місця подій.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

127