Деякі політики і валютні спекулянти зацікавлені в дестабілізації економічної ситуації в країні, тому регулярно з'являються прогнози то про економічний крах, то про падіння гривні. Про це заявив в ефірі телеканалу «Перший Національний» керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Представник Нацбанку запевнив, що у регулятора є достатній інструментарій для збереження стабільності гривні і закликав українців тверезо оцінювати ситуацію, не піддаватися на інформаційні провокації.

«Я не раз виступав у цій студії і говорив: вірте Національному банку, якщо ми говоримо що це (стабільний курс гривні. - Ред.) всерйоз і надовго, що це наша політика, поменше слухайте тих, хто заробляє на цьому політичні дивіденди, а більше слухайте професіоналів. Центробанк ще рік тому говорив, що ми продовжимо політику стабільності при поступовому збільшенні гнучкості курсу. Про це весь світ знає, що ми так і зробили. Тому зараз населення поводиться спокійніше, про що свідчить зростання банківських депозитів, немає відтоку депозитів», - заявив Литвицький.

Він додав, що зараз також спостерігається в два-три рази нижчий темп відтоку готівкової валюти з банківської системи, що свідчить про відсутність валютного ажіотажу. Керівник групи радників зазначив, що деякі політики зацікавлені у валютних та економічних потрясіннях, щоб ще більше загострити ситуацію в країні, тому свідомо залякують людей непрофесійними, емоційними прогнозами.

«Не вірте тим, хто на цю тему підвищує градус. Тому що якщо очікування підігрівати, то, звичайно, ті, хто прагне до трансформації політичної ситуації, чекають погіршення економічної ситуації», - попередив Литвицький.

Водночас керівник групи радників запевнив, що за останні роки Національний банк відпрацював достатньо механізмів для протистояння можливим коливанням курсу, тому нинішня політична ситуація не відіб'ється на курсі гривні. Яскравим свідченням послідовної політики регулятора Литвицький назвав стабільний курс національної валюти, який зберігається на нинішньому рівні вже близько чотирьох років.

«Мені вже доводилося бувати в таких ситуаціях. Кожні 2-3 роки загострення міжнародної економічної ситуації на зовнішніх ринках або політична ситуація, або мікс того й іншого, створюються виклики для фінансів, для банківської системи. Але ми навчилися давати відповіді, і я оцінюю ті відповіді, які ми зараз даємо, як абсолютно адекватні і достатні», - сказав Литвицький.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1074