Підписані в Китаї документи дозволяють приступити до практичного втілення в життя спільних інвестиційних проектів у різних сферах економіки. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у ході телемарафону «Відкрита студія» на Першому Національному каналі.

Зокрема, йдеться про низку підписаних між Україною і КНР міжнародних документів, які відкривають нові можливості в реалізації інвестиційних проектів в аграрному секторі України та збільшення присутності вітчизняної аграрної продукції на ринку КНР, а також у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії.

«У присутності глав держав були підписані важливі документи, які впливають на поліпшення економічної ситуації в Україні. Наприклад, підписані документи, згідно з якими безперешкодно постачатимуть з України сою і ячмінь на китайський ринок. Крім того, укладено важливий договір щодо відновлюваної енергії, угоду щодо енергозбереження та низку інших вагомих документів. Я хочу нагадати, що Китай - друга економіка світу, тому ми дуже зацікавлені у подальшому розвитку відносин з китайськими партнерами», - сказав міністр.

За словами Прасолова, завдяки домовленостям, які були досягнуті в Пекіні, серед іншого, в Криму планується реалізація перспективного інфраструктурного проекту.

«Дуже важливою була угода щодо будівництва в Сакському районі Криму порту з глибиною акваторії 25 м, де будуть також різні припортові заводи. Я думаю, що якщо ми ставимо завдання збирати не 60, а 80 і навіть 100 млн тонн зерна, то такі проекти дуже важливі. У цілому інвестиції перевищать 8 млрд доларів. Перший етап за контрактом становить 3 млрд доларів», - пояснив міністр.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158