Видання «Комерсант» опублікувало статтю лідера Громадського руху «Український вибір» Віктора Медведчука, в якій він роз'яснив, чому Угода про асоціацію з ЄС - смертний вирок незалежній Україні.

На думку політика, зараз мова йде навіть не про цивілізаційний вибір країни, а про те, чи Україні вдасться залишитися суверенною незалежною державою: «Питання стоїть руба: Україна залишиться суверенною державою або її незалежність знову, як це вже не раз бувало, лише іскоркою блисне на небосхилі історії?»

Лідер «Українського вибору» зазначив, що проект Угоди передбачав створення ради асоціації та комітету й підкомітетів асоціації - по суті, наддержавних органів, а якщо точніше, органів управління Україною ззовні. «Наприклад, рада асоціації отримала б в рамках сфери дії угоди право приймати рішення, які є обов'язковими для сторін (ч. 1 ст. 463 угоди). Це прямо порушило б ст. 6 Конституції України, вступало б у суперечність зі ст. 17, 115 Конституції, а також конституційно закріпленими принципами народного і державного суверенітету (ст. 5 основного закону)», - стверджує Медведчук.

Він підкреслив, що якби президент підписав цей документ, він з юридичної точки зору здійснив би акт зради батьківщини: «Можна, звичайно, сказати, що такий шлях пройшли всі країни, які вступили в ЄС. Але якщо ми дійсно хочемо жити за європейськими правилами, то треба поважати дух і букву закону. А основний закон - ч. 2 ст. 9 Конституції свідчить, що укладання міжнародних договорів, які суперечать Конституції України, можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції».

Крім того, згідно з висновком центру «Правова держава», положення, які лягли в основу угоди, суперечать ст. 5, 6, 17, 22, 55, 124 і 150 Конституції України, а їхня реалізація пов'язана зі звуженням обсягу прав і свобод громадян України. «Обов'язковими для України ставали б норми та директиви ЄС - при тому, що сама Україна у виробленні цих директив не бере участі і ще як мінімум дуже довго брати участі не буде. Тобто Верховна рада фактично б перетворилась на суто декоративний орган, рішення якого не значать нічого без схвалення купки бюрократів з Києва і Брюсселя», - зазначив лідер «Українського вибору».

Нагадаємо, відповідно до вимог ст. 156 Основного Закону України, законопроект, що встановлює поправки до Конституції, за умови його прийняття не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної ради України, затверджується всеукраїнським референдумом. «Саме воля народу України і є остання інстанція. Не Президента, не Ради і навіть не Майдану - тому що при всьому масштабі мітингів кількість його учасників навряд чи більше 1% населення країни», - резюмував Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338