Українська влада на законних підставах вимагає від протестувальників звільнити адміністративні будівлі, захоплені ними в Києві. Таку думку озвучив директор Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Янез Ленарчич.

«Я не був у цій будівлі, у київській мерії. Але я думаю, що ця будівля має конкретне призначення. І воно не обов'язково полягає в тому, щоб бути місцем для здійснення права на свободу зборів», - сказав він журналістам.

За його словами, в українській столиці достатньо місця для того, щоб проводити мирні мітинги і озвучувати свою позицію. «У місті, на Майдані, я бачив, що там досить багато місця для того, щоб реалізовувати це право», - підкреслив Ленарчич.

Він також підкреслив необхідність звільнити захоплений об'єкт. «Вимога влади звільнити громадські будівлі, призначені для якихось інших потреб, на мою думку, абсолютно легітимна. І така вимога влади повністю відповідає рівню прийнятних обмежень свободи зібрань», - сказав директор Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Як раніше повідомляв ForUm, після того, як у ніч на 30 листопада Майдані Незалежності відбулися зіткнення між правоохоронцями та мітингувальниками, 1 грудня десятки тисяч українців вийшли на вулиці столиці з протестом.

В той же день невідомі здійснили спробу штурму Адміністрації Президента.

Також мітингувальники захопили будівлі КМДА та Будинку профспілок.

Акція протесту на Майдані Незалежності в Києві триває.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

161