Лідери української опозиції провокують економічний колапс в країні, щоб підірвати рейтинги діючої влади в майбутній президентській гонці і забезпечити своє політичне майбутнє.

Таку думку в інтерв'ю «УНІАН» висловив доктор економічних наук, колишній заступник голови Національного банку України Олександр Савченко.

«Зараз ми дійсно підійшли до серйозної кризової ситуації. І кожен день кризи - збитки для країни. Наприклад, Помаранчева революція нам коштувала приблизно 5% ВВП. Якщо кризу не подолати протягом найближчих двох місяців, економічні втрати будуть не меншими», - оцінив наслідки масових акцій протесту Савченко.

Експерт зазначив, що підрив економічної ситуації в країні найбільш вигідний лідерам опозиції, оскільки буде сприяти підвищенню рівня невдоволення населення владою і знижувати її рейтинги напередодні президентських виборів.

«Слід сказати, що криза, в першу чергу, б'є по владі. Бо які у них будуть шанси бути переобраними? Вони будуть наближатися до нуля», - констатував Савченко. Він додав, що збереження нинішньої політичної ситуації, коли Київ мітингує, але підприємства працюють, не несе прямої загрози економіці. Серйозні ризики виникнуть лише у випадку зупинки підприємств через політичні акції і виникнення проблем у банківській сфері, які можуть бути створені штучно провокаційними заявами.

Тим не менш, як сказав економіст, організатори «майданів» і масових заворушень вже створили проблеми для економіки. Інвестори, налякані політичною нестабільністю, знизили обсяги вкладень в українську економіку, для України стали проблематичними позики на зовнішніх фінансових ринках, а міжнародні рейтингові агентства можуть знизити Україні рейтинги через політичну дестабілізацію, яка виникла внаслідок масових акцій опозиції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172
Туфли осень-зима Everest