Лідери української опозиції провокують економічний колапс в країні, щоб підірвати рейтинги діючої влади в майбутній президентській гонці і забезпечити своє політичне майбутнє.

Таку думку в інтерв'ю «УНІАН» висловив доктор економічних наук, колишній заступник голови Національного банку України Олександр Савченко.

«Зараз ми дійсно підійшли до серйозної кризової ситуації. І кожен день кризи - збитки для країни. Наприклад, Помаранчева революція нам коштувала приблизно 5% ВВП. Якщо кризу не подолати протягом найближчих двох місяців, економічні втрати будуть не меншими», - оцінив наслідки масових акцій протесту Савченко.

Експерт зазначив, що підрив економічної ситуації в країні найбільш вигідний лідерам опозиції, оскільки буде сприяти підвищенню рівня невдоволення населення владою і знижувати її рейтинги напередодні президентських виборів.

«Слід сказати, що криза, в першу чергу, б'є по владі. Бо які у них будуть шанси бути переобраними? Вони будуть наближатися до нуля», - констатував Савченко. Він додав, що збереження нинішньої політичної ситуації, коли Київ мітингує, але підприємства працюють, не несе прямої загрози економіці. Серйозні ризики виникнуть лише у випадку зупинки підприємств через політичні акції і виникнення проблем у банківській сфері, які можуть бути створені штучно провокаційними заявами.

Тим не менш, як сказав економіст, організатори «майданів» і масових заворушень вже створили проблеми для економіки. Інвестори, налякані політичною нестабільністю, знизили обсяги вкладень в українську економіку, для України стали проблематичними позики на зовнішніх фінансових ринках, а міжнародні рейтингові агентства можуть знизити Україні рейтинги через політичну дестабілізацію, яка виникла внаслідок масових акцій опозиції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172