У ході офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Китаю було підписано низку документів, які дозволять розширити номенклатуру продуктового експорту в КНР.

Так, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк та Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР підписали фітосанітарний протокол, який дозволяє постачати українську сою та ячмінь на китайський ринок.

«Експортний потенціал України постійно зростає. Тому уряд продовжує системну роботу щодо розширення географії експорту вітчизняної сільгосппродукції. Адже про це постійно говорить Президент і це є невід'ємною частиною Стратегії розвитку агросектору до 2020 року. І ринок Китаю дуже привабливий для України з точки зору розширення поставок зернових та олійних», - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, підписання цього документу стало ще одним кроком для розширення товарообігу між двома країнами. І незабаром це дозволить Україні стати одним з основних постачальників харчових продуктів на ринок КНР.

Візит Януковича став логічним завершенням успішних переговорів Мінагрополітики з КНР з приводу експорту продукції аграрного сектора економіки України в Китай.

«Завдяки підписанню протоколів збільшиться частка вітчизняної сільгосппродукції в загальному товарообігу КНР. Також хочу відзначити, що в наступному році продовжиться підготовка протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог до експорту ріпаку і пшениці з України в Китай», - додав Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1250