Влада й опозиція за столом переговорів повинні не тільки обговорити вихід з нинішньої ситуації, але і поговорити про стратегічні цілі країни.

Таку думку висловив політолог, голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко.

«Країні найбільше потрібен мир, спокій і стабільність. А для цього важливо, щоб влада й опозиція продемонстрували готовність знаходити спільну мову. Вони повинні припинити мірятися силами: ось ми проти вас виведемо півтора мільйона чоловік, а от ми - два загони «Беркута», - сказав він.

Політолог констатує, що в даний момент сторони не продукують стратегічного бачення, розмова ведеться виключно навколо владних інститутів, інструментів досягнення цілей, але не про самі цілі.

«Ні євроінтеграція, ні відставка уряду або президента не є такими цілями. Важливо за столом переговорів не тільки обговорити питання виходу з нинішньої ситуації, але і поговорити про стратегічні цілі», - додав Бондаренко.

Експерт констатує, що в нинішніх умовах опозиція найбільше зацікавлена в компромісі.

«В опозиції був революційний запал, але після того, як вони програли все, що могли, маючи за спиною сотні тисяч людей, він затих. Вони програли відставку уряду, захоплені або заблоковані ними установи, вже запрацювали. В таких умовах вона просто змушена шукати варіанти компромісу або сісти за стіл переговорів», - резюмував він.

Нагадаємо, що раніше колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликали сторони сісти за стіл переговорів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

289