З лютого Державна продовольчо-зернова корпорація розпочне закупівлі зерна майбутнього врожаю. Про це повідомив Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк в інтерв'ю інформаційному агентству «УНІАН».

«Форвардну програму ДПЗКУ почне в лютому 2014 року і планує в її ході закупити понад 1 млн. тонн зерна. Також 1 мільйон тонн буде закуплено за спотовими контрактами. Враховуючи те, що експортні контракти корпорації орієнтовані здебільшого на кукурудзу, то в основному її і будемо закуповувати. Всього на форвардні та спотові закупівлі зернових ДПЗКУ зможе виділити до 4 мільярдів гривень», - повідомив голова відомства.

Також Присяжнюк раніше повідомляв, що форвардні закупівлі розпочав і Аграрний фонд. Він планує законтрактувати 1,2 мільйона тонн зерна врожаю 2014 року, в тому числі продовольчої пшениці, жита і фуражного ячменю. Всього Аграрний фонд може направити на форвардні закупівлі близько 2 мільярдів гривень.

«На сьогоднішній день Аграрний фонд уже розпочав закупівлі - у його планах закупити 1 мільйон 200 тисяч тонн зерна. Це допоможе гарантувати забезпечення продовольчої безпеки, а також мінімізувати цінові коливання на внутрішньому ринку. Крім того, такі механізми дають можливість доступу аграріїв до більш дешевих засобів у період високих процентних ставок комерційних банків», - заявив міністр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2691