Україна не планує здавати Китаю в оренду свої сільськогосподарські землі.

Про це сказав журналістам міністр аграрної політики Микола Присяжнюк перед початком українсько-китайського бізнес-форуму в Пекіні.

«Я вам скажу, взагалі розмова про оренду (української) землі китайським компаніям не йде. Ні на якому рівні», - стверджує міністр.

За його словами, в ході переговорів мова йде про фінансове співробітництво між Україною та Китаєм. «Ми беремо деякі фінансові ресурси, але паралельно беремо зобов'язання поставляти певну кількість сільськогосподарської продукції», - сказав він.

Присяжнюк нагадав, що Україна має дозвіл на постачання кукурудзи в Китай, а сьогодні будуть підписані угоди, які дозволять постачати в Китай також українську сою та пшеницю. Крім того, на китайський ринок будуть постачати і готову продукцію, таку як, наприклад, геркулес, пластівці, сказав він, повідомляє «УНІАН».

За словами міністра, це дуже важливі домовленості, оскільки Україна є третьою країною, якій дозволено постачати зернові на китайський ринок.

Присяжнюк підкреслив, що сьогодні мова йде також про китайські інвестиції на реконструкцію української зрошувальної системи. Україна розраховує отримати кредит в 2,5 млрд. дол. під 6,5% річних на 15 років для проведення відповідних робіт в Херсоні та Криму, зазначив він.

Як повідомляли раніше ЗМІ, Китай має намір орендувати в Україні 3 млн. га сільгоспугідь строком на 50 років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1827