НАК «Нафтогаз України» і російський «Газпром» домовилися про перенесення оплати за спожитий Україною у жовтні-грудні газ на весну наступного року, заявив голова правління «Нафтогазу» Євген Бакулін.

«Те, що стосується оплати, ми домовилися змістити платежі з жовтня, листопада і грудня на весну», - сказав він журналістам у вівторок в Києві.

Бакулін зазначив, що Україні потрібне таке перенесення для того, щоб проблемні питання в регіонах не обтяжувались платежами за газ, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він також підкреслив, що у цьому питанні з «Газпромом» досягнута домовленість і розроблено попередню угоду. «Ми з «Газпромом» розробили попередню угоду. Залишилися питання, які потрібно доопрацювати. Вони стосуються кредитів, які є у нас, і тих гарантій, які дає уряд, щоб ці угоди були доведені до кінця і з російської, і з української сторони», - розповів Бакулін.

Крім того, він повідомив, що борг «Нафтогазу» перед «Газпромом» за закачаний у серпні газ складає $765 млн і буде погашений найближчим часом. «Заборгованість за серпень у нас в обсязі $765 млн», - сказав Бакулін.

Голова правління «Нафтогазу» повідомив, що уряд планував врегулювати це питання до 7 грудня, але оскільки робота уряду заблокована через акції протесту, ця робота загальмувалася.

«У зв'язку з цим ми звернулися до «Газпрому» для того, щоб вони з розумінням поставилися до цієї ситуації і не зробили ніяких екстремальних дій», - повідомив Бакулін.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Ради Міністрів Російської Федерації Дмитро Медведєв підтвердили зобов'язання щодо транзиту газу.

«Нафтогаз України» розрахувався з «Газпромом» за постачання природного газу в жовтні.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

157