Україна і Європейська комісія досягли домовленості про створення робочої групи з економіко-фінансових питань. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький в ефірі «5 каналу».

«Ми проговорили, принаймні, три основні напрямки, за якими будемо працювати з нашими колегами. І я розраховую на те, що вже цього року, а саме, у грудні, ми визначимося з напрацюваннями остаточної дорожньої карти», - розповів він.

За словами міністра, ця дорожня карта і повинна дати відповіді на ті запитання, які вплинули на рішення уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію. При цьому він ще раз підкреслив, що Україна від євроінтеграції не відмовлялася.

Водночас Ставицький зазначив, що до підписання Угоди не була готова не тільки Україна, але і європейські країни: «Хочу пояснити на прикладі енергетичного блоку, за який я несу відповідальність безпосередньо: ті події, які відбулися за останні три тижні, також вплинули на прийняття рішення урядом».

Крім того, як пояснив глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості, напередодні Вільнюського саміту Словаччина поставила Україні низку умов для можливості диверсифікації газового імпорту через її територію з 1 січня 2014 року.

Є питання і щодо заяви Болгарії, яка також є країною-членом Євросоюзу, про початок будівництва "Південного потоку " - газопроводу в обхід України. За словами Ставицького, в економічному вимірі збитки державного бюджету можуть скласти 2 млрд доларів або близько 16 млрд гривень щорічно.

«А це як мінімум четверта частина надходжень у Пенсійний фонд. Чи можемо ми на це піти? Справді, ні», - заявив він.

Ставицький також вважає, що європейці бачать в Україні привабливий ринок і використовують нашу країну для досягнення своїх цілей. «А ми, насамперед, як українці, повинні відстоювати українську точку зору, а не прозахідну або просхідну. Ми повинні вийти на ту позицію, яка б влаштувала, в першу чергу, нашу державу», - резюмував він.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1407