Сьогодні в штаб-квартирі НАТО починається дводенний саміт міністрів закордонних справ країн - членів і партнерів Альянсу. Участь у саміті міністра закордонних справ України Леоніда Кожари не планується. Про це пише «Комерсант-Україна».

Представники НАТО обережно коментують ситуацію в Україні і сподіваються, що співпраця з нашою країною триватиме. Не виключено, що за підсумками саміту Альянс зробить заяву щодо останніх подій в Україні.

«Ми дуже уважно стежимо за ситуацією в Україні. Генеральний секретар НАТО (Андерс Фог Расмуссен. - Ред.) вчора заявив, що ситуація в Україні повинна вирішуватися в дусі демократії, а не насильства», - заявила Лунгеску.

Ще один високопоставлений представник Альянсу заявив, що відносини з Києвом мають «міцну практичну основу»: «Україна є учасником всіх операцій НАТО, включаючи останню - «Океанський щит». У штаб-квартирі, втім, не виключають, що на саміті міністри обговорять ситуацію в нашій країні, і навіть буде підготовлена якась спільна декларація. «Ми бачимо, що дуже багато громадян України підтримують євроінтеграцію. Після розгону демонстрації 30 листопада її учасники пішли далі в своїх вимогах. Але це внутрішня справа України, і ми утримуємося від коментарів на користь тієї чи іншої сторони. Якщо декларація буде підготовлена, то її зміст залежатиме від поточної ситуації», - заявив співрозмовник у штаб-квартирі НАТО.

Учора ж стало відомо, що 10 грудня відбудеться зустріч послів країн - членів і партнерів Альянсу. На ній серед іншого обговорюватиметься виконання плану співробітництва між Україною і НАТО у 2013 році, і розглядатимуться плани кооперації на наступний рік.

«Ми будемо продовжувати спільну роботу в галузі військової освіти та впровадження стандартів НАТО. В останні два роки ми побачили, що політика України у сфері оборони відповідає європейській моделі. Це полягає, наприклад, у прагненні скоротити чисельність збройних сил і створити професійну армію», - заявив один з представників Альянсу.

За його словами, в НАТО розраховують, що наступного року Україна приєднається ще до кількох його програм. Це, зокрема, програма Smart Defence, яка допоможе ефективніше витрачати бюджетні кошти в рамках оборонного планування, Harbor Protection (заходи з охорони портів і гаваней), а також Connected Forces Initiative - підвищення бойової готовності шляхом поліпшення освіти персоналу та підготовки кадрів.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликає всі сторони подій в Україні будь-якою ціною утриматися від насильства і нагадує Києву, як голові в ОБСЄ, про взяті на себе зобов'язання щодо виконання міжнародних зобов'язань.

У ніч на 30 листопада «Беркут» жорстоко розігнав євромайдан у Києві.

1 грудня на вулиці столиці вийшли майже 500 тисяч громадян, обурених нападом на мирних учасників протесту.
Однак близько півтисячі молодиків спортивної статури прорвали кордон міліції й імітували захоплення Адміністрації Президента.

Пізніше МВС України повідомило, що до правопорушень біля Адміністрації Президента України причетні понад 300 радикально налаштованих членів організації «Братство», які діяли під наглядом Дмитра Корчинського.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

195