Загальнонаціональний страйк, до якого закликала 1 грудня опозиція, підтримали тільки міськради Львівської та Тернопільської областей.

Відстежуючи ситуацію в країні, ForUm обдзвонив обласні держадміністрації, де йому повідомили, що державні підприємства, установи й організації продовжують працювати в штатному режимі.

У деяких областях сьогодні будуть проведені сесії облрад. Зокрема, в Харківській обласній адміністрації кореспондентові Forum'у повідомили, що, можливо, питання щодо загальнонаціонального страйку розглянуть на ній. Таку ж відповідь ми отримали у Вінницькій та Хмельницькій облдержадміністрації.

Пленарне засідання обласної адміністрації заплановано також в Одесі та Луганську.

Водночас, «не під запис» в облдержадміністраціях кажуть, що наміру оголошувати страйк немає.

«Загальнонаціональний страйк - справа дуже дорога. У нас на це грошей немає. Початок місяця, нам пенсії і зарплати платити треба», - відзначило джерело в одній з обладміністрацій.

На великих підприємствах відмовляються коментувати заклики до страйку по телефону. Однак кажуть, що працюють у звичайному режимі.

В Івано-Франківську, як розповіла кореспонденту Forum'у місцева жителька Лідія, незважаючи на погану погоду, багато людей знаходяться на центральній площі Івано-Франківська: «У нас йде сильний сніг, але люди стоять».

У той же час, малий і середній бізнес продовжує працювати, незважаючи на всі заклики про страйк. Зокрема, у Львові мітинги проходять в спокійній обстановці. Магазини та кафе продовжують працювати. «Чому вони повинні закриватися. У нас багато туристів. Людям потрібно десь їсти», - сказала кореспонденту Forum'у львів'янка Тетяна.

Дитячі садки та медичні установи працюють в штатному режимі, оскільки їх не закликали виходити на загальнонаціональний страйк. Також у штатному режимі працюють райадміністрації та ЖЕКи міста. При цьому, частина співробітників ЖЕКів пішли на мітинг.

Депутати Яворівської міської ради (Львівська область) прийняли рішення оголосити в місті страйк. Зокрема, не працює міськрада. В той же час комунальні служби міста Яворів вирішили страйкувати позмінно, по 4 години, щоб не паралізувати життя міста.

Крім того, стало відомо, що мер Львова Андрій Садовий закликав городян прийти в понеділок на роботу, організувати страйковий комітет і лише тоді оголошувати страйк. Тому, принаймні, з ранку всі вийшли на роботу.

Деякі директори львівських шкіл звернулися до своїх учнів (один з них навіть через соцмережу «Вконтакте») з повідомленням, що поставляться з розумінням, якщо вони не прийдуть на уроки. Однак лише з дозволу батьків. Учні старших класів деяких шкіл вже вийшли колонами на центральну площу Львова.

Не паралізоване життя і в Тернополі. Як стало відомо Forum'у, там працюють комунальні служби, школи, дитсадки, медичні установи, громадський транспорт. А Тернопільська ОДА планує зібратися на виїзне засідання сьогодні ввечері, і на ньому прийняти остаточне рішення про підтримку мирного страйку.

Розважальні центри та магазини працюють у штатному режимі.

Сільські та селищні ради Івано-Франківської області хоч і підтримали мирний страйк, рішення про призупинення роботи закладу та підприємств на місцях поки не приймали, оскільки в регіоні немає потужних підприємств, а лікарні, школи і продуктові магазини повинні працювати, незважаючи ні на що. Як діяти далі, вони будуть визначатися на координаційних радах, засідання яких має відбутися в районних центрах сьогодні о 16.00.

У Хмельницькому, незважаючи на акції протесту, які проводяться в центрі міста, життя йде у звичному режимі. За інформацією Forum'у, працює і знаменитий Хмельницький ринок.

Наталія Демченко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

728