Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов заявив, що Україна пропонує ЄС створити двосторонню комісію для розробки «дорожньої карти» щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Про це він заявив журналістам після завершення саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі.

Він зазначив, що це може бути і двостороння комісія, але в разі необхідності за згодою сторін, до переговорного процесу можуть долучити і Росію. Він сподівається, що «робота такої комісії дозволить підписати Угоду про асоціацію вже найближчим часом».

«Комісія двостороння, за необхідності - тристороння, якщо це буде стосуватися не тільки України, але і Росії», - сказав Арбузов, зазначивши, що сьогодні ЄС виступив проти залучення Росії.

За його словами, якщо буде створена двостороння комісія і будуть виникати питання щодо співпраці з Росією, то «залучення третьої сторони можливе».

Він сподівається, що робота такої комісії дозволить підписати Угоду про асоціацію вже найближчим часом, повідомляє «УНІАН».

Також він зазначив, що сьогодні нічого страшного не сталося. І коли делегація повернеться до Києва, вони будуть пояснювати це людям.

«Найстрашніше, що сталося, - ми не встигли до 29-го, все решта... будемо працювати», - сказав Арбузов, додавши, що українська делегація працювала на позитив.

Відповідаючи на запитання, як він оцінює підсумки саміту, Арбузов зазначив: «Нормально, єдине, що погано, ми не встигли до 29-го. Все решта будемо продовжувати, будемо працювати в тому напрямку, яке поставив Президент і, якщо ви чули його сьогодні, він сказав, що не відмовляється від цього курсу».

На запитання, скільки, на його думку, працюватиме така комісія, він зазначив, що це може бути і тиждень, і місяць.

«Як тільки запрацює комісія, як тільки з'явиться «дорожня карта», відразу почнемо працювати», - сказав Арбузов.

Водночас він ухилився від відповіді на запитання, чи відповідає дійсності інформація про те, що Європейський Союз відмовився підписувати Угоду про асоціацію навесні, як пропонувала Україна.

«Ми були орієнтовані на 29-е. І сьогодні має відбутися підписання. Підпишемо як будемо готові», - сказав Арбузов.

Нагадаємо, сьогодні, 29 листопада, на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі Україна і ЄС не підписали Угоду про асоціацію.

Президент Віктор Янукович підтвердив наміри України в найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251