Тема підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом підніматиметься на саміті Росія-ЄС у січні наступного року, заявив голова Європейської Ради Херман ван Ромпей.

«Нас наприкінці січня очікує саміт Росія-Євросоюз і, звичайно, зустрівшись на тому саміті, ми будемо обговорювати і взаємовідносини Росії з нашими східними партнерами, і відносини ЄС зі східними партнерами, і відносини Росії з Євросоюзом», - сказав ван Ромпей на прес-конференції за підсумками саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі у п'ятницю.

Він також додав, що в ЄС переконані, що такого роду Угоди про асоціацію будуть позитивно позначатися на Росії, оскільки якщо економіка України буде розвиватися, то це позитивно вплине і на економіку РФ, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Якщо щось позитивно розвивається в країні, то це йде на користь іншим. У цьому суть торгових відносин», - підкреслив він.

Ромпей також нагадав, що в ЄС вже критично заявляли про дії з боку РФ до східних партнерів.

«ЄС продовжуватиме наполягати на тому, що будь-які дії РФ, спрямовані на вплив на наших східних партнерів, стануть порушенням гельсінських принципів», - підкреслив він.

Нагадаємо, на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі Україна і ЄС не підписали Угоду про асоціацію.

Президент Віктор Янукович підтвердив наміри України в найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1087