Від підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом український агропромисловий сектор отримає більше мінусів, ніж плюсів. Про це в інтерв'ю газеті «Капітал» розповів міністр аграрної промисловості та продовольства Микола Присяжнюк

«Поясню, що сталося. Після того, як Кабінет Міністрів у вересні затвердив текст угоди, наші економічні та політичні інститути проаналізували документ і подали доповідну записку Президенту. Кабмін прийняв рішення призупинити дію своєї постанови і передати її на розгляд Ради національної безпеки і оборони», - сказав він.

Міністр зазначив, що від підписання зони вільної торгівлі з ЄС агросектор отримав би підвищення стандартів якості, безмитне ввезення деяких видів агропродукції в європейські країни.

Присяжнюк констатує, що хоча розмір цих квот незначний, але українська продукція отримала б можливість вийти на європейський ринок.

«Але є мінуси, які з'явилися б від підписання угоди: зближення економічних, соціальних і законодавчих ініціатив. Наприклад, ЄС вимагає, щоб ми з 2015 року припинили дворовий забій худоби. Але навіть не можу собі уявити, як я приїду в своє село і скажу: «Все, хлопці, сала не буде, свіжини не буде, ми живемо за європейським вимогам», - заявив член уряду. - Це виглядає як своєрідна окупація. Дайте нам ті ж компенсатори, дотації, які діють в ЄС.

Наприклад, у ЄС є ще й експортна дотація, а нам, згідно з правилами ВТО, заборонено експортну дотацію застосовувати».

Між тим він припустив, що з боку Євросоюзу незабаром буде запропоновано певний пакет з привабливими умовами.

«Це стосується фінансової допомоги для гармонізації стандартів, можливості швидкої адаптації законодавства та перепрофілювання окремих підприємств. Я кажу, наприклад, про виробників сирів, деяких видів вин, назва яких не відповідає місцевості походження (шампанське, коньяк)», - резюмував він.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1767