Візит спікера Сейму Литовської Республіки Лорети Граужинене в Україну не був заздалегідь узгоджений з українською стороною і пройшов без офіційного запрошення з боку України з визначенням можливих дат по дипломатичних каналах.

Про це повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради у відповідь на поширені в ЗМІ заяви партій «Батьківщина», «Свобода» та «УДАР» щодо обставин візиту в Київ спікера Сейму.

У парламенті зазначили, що дипломатична нота про прибуття спікера Сейму надійшла до ВР постфактум після прийняття рішення литовською стороною про візит у Київ.

«І все таки, враховуючи правила і вимоги міжнародного протоколу, апарат
Верховної Ради в оперативному режимі забезпечив відповідний рівень зустрічі високої гості та делегації Сейму в аеропорту, протокольний і транспортний супровід, належне розміщення членів делегації в готелі», - уточнили в прес-службі.

Разом з тим, спікера Сейму та інших членів парламентської делегації Литви попередили, що в умовах неузгодженого, незапланованого термінового візиту українська сторона не може гарантувати організацію зустрічей з вищими посадовими особами країни, на які розраховувала спікер, оскільки організація таких зустрічей відноситься до виключної компетенції Міністерства закордонних справ.

Крім того, литовську сторону поінформували, що Верховна Рада України
працює в режимі роботи депутатів в округах, а голова Володимир Рибак перебуває із запланованим офіційним візитом у Канаді (з 24 по 27 листопада) і повертається в Україну не раніше 27 листопада.

«Українська сторона висловила Литовській стороні наполегливе прохання розглянути
можливість перенести візит пані Граужинене на більш пізній термін», - повідомляє прес-служба.

У зв'язку з цим час зустрічі з головою Верховної Ради не обговорювався і не був
узгоджений, тому і не було предмета для скасування.

В апараті Ради також звернули увагу, що офіс президента, уряду та міністра закордонних справ Литви також висловили здивування організацією візиту спікера Сейму.

Зокрема, глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що «подібні візити - це незвичайна практика».

У свою чергу, віце-спікер Литовського парламенту Гідімінас Кіркілас повідомив у
ЗМІ, що литовська делегація вела переговори про виступ на мітингу в Україні та зустрічі з фракціями опозиції.

«Заява трьох фракцій щодо обставин несподіваного візиту в Київ спікера Сейму Литовської Республіки спирається на неповну та однобічну інформацію і не містить предмету для подальшого обговорення», - зазначає прес-служба Верховної Ради.

Як повідомляв ForUm, зустріч голови Верховної Ради України Володимира Рибака з головою Сейму Литовської Республіки Лоретою Граужинене скасували. Зустріч була запланована на 10.00 27 листопада.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

130