Кабінет Міністрів взяв «європаузу» після висновків економістів. Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час засідання Громадської ради при Мінагрополітики повідомив сьогодні міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Багато запитують: «Чому Кабінет Міністрів прийняв рішення скасувати свою вересневу постанову (про схвалення проекту Угоди про асоціацію з ЄС?» - Ред.). Тому що за цей час наші економічні університети, незалежні економісти Академії наук, міжнародні економісти дали свої прогнози. Після цього Кабінет Міністрів подивився і прийняв правильне рішення, оскільки глобальне рішення про безпеку країни, в тому числі економічну, повинен приймати вищий орган - Рада національної безпеки. І ми, припинивши свої повноваження, передали їх Раді, оскільки вона зачіпає більш глобальні аспекти, в тому числі зовнішню політику, безпеку і цілісність країни», - повідомив Присяжнюк.

У той же час міністр підкреслив, що вітчизняний аграрний сектор виконав завдання Президента про євроінтеграцію на п'ять балів за п'ятибальною шкалою, проте «не аграрний сектор заходить в асоційоване членство, а вся економіка країни».

Нагадаємо, сьогодні перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов у Вільнюсі підкреслив, що Україна залишається вірною євроінтеграційному курсу.

Як повідомляв ForUm, 21 листопада Кабінет Міністрів України вирішив призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною, Євросоюзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами.

Анастасія Піка,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

209