Українська кондитерська корпорація Roshen відновить постачання своєї продукції на російський ринок, припинені з літа поточного року з метою проведення перевірок якості, до 1 грудня поточного року.

Про це під час прес-конференції заявив голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов, повідомляє «УНІАН».

За його словами, відповідна домовленість була досягнута під час його візиту в Москву і проведення переговорів з керівництвом Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Російської Федерації (Росспоживнаглядом).


Як раніше повідомляв ForUm, українська кондитерська корпорація Roshen зможе поетапно відновити постачання своєї продукції на російський ринок після забезпечення лабораторного контролю кожної партії в акредитованих лабораторіях, повідомили в російській Федеральній службі з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.

Станом на 27 листопада Міністерство аграрної політики і продовольства України не отримувало офіційних документів від Росспоживнагляду про механізм повернення продукції Roshen на російський ринок.

Нагадаємо, Україна офіційно запросила у Російської Федерації через Всесвітню торговельну організацію (ВТО) надати офіційні деталізовані роз'яснення та обґрунтування введених у кінці липня цього року обмежень щодо поставок української кондитерської продукції на предмет їх відповідності Угоді про технічні бар'єри в торгівлі (TBT Agreement), а також давно очікувану відповідь на запит про TBT і санітарні і фітосанітарні заходи (TBT/SPS EP).

Ввезення в РФ кондитерських виробів Roshen України заборонено після того, як Росспоживнагляд відібрав у торгових мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості.

Україна направила РФ всі матеріали, необхідні для повернення продукції Roshen на російський ринок.

Росспоживнагляд за підсумками візиту експертів у жовтні в Україну виявив, що продукція кондитерських фабрик корпорації Roshen не відповідає сучасним вимогам безпеки і якості.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

343