Кабінет Міністрів погодив проект Угоди про розподіл продукції (УРП) з компаніями Eni і Electricite de France, «Чорноморнафтогаз» та ТЗОВ «Води України» в рамках розробки вуглеводневих площ Суботіна, Абіха, Маячна і Кавказька на шельфі Чорного моря.

Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час брифінгу заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

«На сьогоднішній день Кабміном прийнято рішення щодо підписання Угоди про розподіл вуглеводів на площах Суботіна, Абіха, Маячна і Кавказька на мілководному шельфі Чорного моря між Кабміном Eni і Electricite de France. Ці дві компанії є найбільшими в Європі», - сказав він.

Площа ділянки складає близько 2 тис. кв.м, глибина води по площі становить близько 100 метрів.

Що стосується показників інвестиційних обсягів і планованих надходжень до бюджету, то, за словами Ставицького, інвестиції складуть 4 млрд. «Щорічний видобуток нафти складе за базовим сценарієм 2 млн тонн на рік, а за оптимістичним сценарієм - мінімум 3 млн тонн», - сказав він.

Ставицький також повідомив, що в першому, пошуковому періоді європейські компанії вкладуть у проект як мінімум 350 млн доларів. Буде просвердлено 4 свердловини і проведені інші роботи. Крім того, за розподілом продукції без урахування податків інвестори отримають 75%, держава - 25%.

Профільний міністр зазначив, що Угодою передбачений додатковий збір, який держава отримає у вигляді «репродукційного бонусу» у розмірі 2,2 доларів на 1 барель нафти і 1,1 долар на 1 тис. куб. метрів газу.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

244