Прем'єр-міністр України Микола Азаров привітав президента Національної академії наук України Бориса Патона з 95-річчям.

«Ваше життя - приклад безмежної відданості справі, вірності обраному раз і назавжди життєвому шляху, на якому Ви досягли вражаючих успіхів, - йдеться у привітанні. - Завдяки невтомній праці на науковій ниві Ви здобули світову славу і визнання наукового співтовариства».

Глава уряду зазначив, що за час майже 60-річного керівництва Бориса Патона Інститутом електрозварювання імені Є.О. Патона цей науковий заклад перетворено у всесвітньо відомий заклад, у якому проведені фундаментальні дослідження і створені прикладні розробки світового рівня в багатьох галузях економіки - від металургії і металообробки до медицини та космічних технологій. Створена нова галузь металургії - спеціальної електрометалургії, отримані унікальні композиційні матеріали, новітні конструкційні та функціональні матеріали XXI століття.

«Понад 50 років Ви є президентом Національної академії наук України. За цей час Академія перетворилася в один з найбільших наукових центрів Східної Європи, в якому створені основи розвитку фундаментальних і прикладних досліджень, розробки новітніх технологій та їх масштабного застосування в промисловості і сільському господарстві, медицині та освіті, культурі та мистецтві», - підкреслив прем'єр-міністр.

Азаров побажав Патону міцного здоров'я, натхнення та невичерпної енергії, нових творчих злетів і здобутків у розбудові Національної академії наук задля подальшого науково-технологічного та інноваційного розвитку нашої держави.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

334