Українська кондитерська корпорація Roshen зможе поетапно відновити постачання своєї продукції на російський ринок після забезпечення лабораторного контролю кожної партії в акредитованих лабораторіях, повідомили в російській Федеральній службі з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.

У рамках досягнутих домовленостей Держспоживінспекцією України будуть вжиті заходи щодо приведення нормативної документації у відповідність з сучасними вимогами, забезпечення лабораторного контролю кожної партії в акредитованих лабораторіях, що дозволить розпочати процедуру поетапного відновлення поставок продукції фабрик кондитерської корпорації Roshen на російський ринок.

Повідомляється, що досягнута домовленість про проведення спільних консультацій з питань забезпечення якості та безпеки продукції українських виробників з виїздом російських експертів в Україну.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна офіційно запросила у Російської Федерації через Всесвітню торговельну організацію (ВТО) надати офіційні деталізовані роз'яснення та обґрунтування введених у кінці липня цього року обмежень щодо поставок української кондитерської продукції на предмет їх відповідності Угоді про технічні бар'єри в торгівлі (TBT Agreement), а також давно очікувану відповідь на запит про TBT і санітарні і фітосанітарні заходи (TBT/SPS EP).

Ввезення в РФ кондитерських виробів Roshen України заборонено після того, як Росспоживнагляд відібрав у торгових мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості.

Україна направила РФ всі матеріали, необхідні для повернення продукції Roshen на російський ринок.

Росспоживнагляд за підсумками візиту експертів у жовтні в Україну виявив, що продукція кондитерських фабрик корпорації Roshen не відповідає сучасним вимогам безпеки та якості.

У Мінагропрод України заявили, що українська сторона виконала всі умови Росспоживнагляду з організації інспектування кондитерських фабрик корпорації Roshen, при цьому інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок і на даному етапі відмовилася від конструктивного вирішення питання двосторонньої торгівлі.

Україна до 8 листопада не отримала від Росспоживнагляду акта щодо результатів перевірки фабрик Roshen.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2424