Співробітництво з Єврокомісією у сфері регіонального розвитку спрямовано на зміцнення міжрегіональних зв'язків України та ЄС. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, на міжнародному форумі «Регіональний розвиток і державна регіональна політика в Україні: стан і перспективи змін у контексті глобальних викликів та європейських стандартів політики» заявив заступник глави Міністерства регіонального розвитку і житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко.

За його словами, з підписанням у 2009 році з ЄК меморандуму про взаєморозуміння для встановлення діалогу про регіональну політику було посилено співробітництво регіонів України та регіонів країн Євросоюзу. «Це стало знаковою подією в плані розвитку регіональної політики в нашій країні. Україна першою з держав «Східного партнерства» підписала Меморандум такого формату. Така співпраця відкриває широкі можливості у налагодженні ефективної взаємодії з регіонами ЄС, розширення представництва вітчизняних регіонів у європейському економічному і соціальному просторі, у підвищенні їх інвестиційної привабливості для Європи. У рамках імплементації Меморандуму ми налагодили системну роботу щодо зміцнення двостороннього співробітництва», - підкреслив чиновник.

Він також додав, що дослідження територіального розвитку України, проведене експертами Організації економічного співробітництва і розвитку, стало першим великим спільним проектом у сфері регіонального розвитку. «Така робота дуже важлива для України. По-перше, її результатом стане оцінка політики регіонального розвитку за стандартами Євросоюзу, а це дозволить нам перейти до показників, які можна порівняти з цими стандартами. По-друге, проведення дослідження створює можливості інституційного інтегрування в діяльність ОЕСР. Результати дослідження покажуть інвестиційну привабливість українських регіонів і нададуть Кабміну рекомендації щодо її поліпшення. Усе це дозволить продовжити системну роботу щодо вдосконалення формування та реалізації державної регіональної політики», - зазначив він.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

203