Розкритикувавши ідею проводити Євромайдан без політичних прапорів, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок посіяв зерно ворожнечі між учасниками мітингів проти паузи в євроінтеграції.

Таку думку висловив голова правління Інституту української політики, політолог Кость Бондаренко.

«Тягнибок робить такі заяви, виходячи з інтересів своєї політичної сили. А вони такі, що хто не з нами, той проти нас. Тобто, з двох майданів кращим є той, де є партійна символіка, відповідно, майдан з опозицією, єдино легітимний і правильний», - вважає він.

Експерт звертає увагу, що опозиція не має морального права критикувати протестуючих членів громадських організацій, оскільки опозиція приєдналася до їхньої акції, а не ініціювала її.

«По суті, опозиція приєдналася до цивільного мітингу, не вона його ініціювала. А тому заяви, що там проплачені учасники - як мінімум популістські. Не знаю, які у Тягнибока були підстави вважати їх проплаченими, але вже в лавах опозиції таких було достатньо. Деякі зізнавалися, що дійсно гроші платилися. Це навіть призвело до деяких непорозумінь у перший день протесту. Не знаю точну цифру фінансово мотивованих опозиціонерів, але, думаю, вона коливалася в межах 10 тисяч осіб», - додав Бондаренко.

Нагадаємо, у неділю відбувся мітинг проти призупинення підготовки до підписання Угоди з ЄС. Акцію назвали «Євромайданом».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240