Організовуючи бійки з міліцією, перекриття важливих транспортних розв'язок і штурми урядових будівель, опозиція навмисно провокує владу на конфлікт з метою дестабілізувати ситуацію в країні, але в той же час не відповідати на запитання потенційних виборців про те, що ж вона запропонує людям в разі приходу до влади.

Таку думку висловив політичний експерт Володимир Цибулько, коментуючи сутички між учасниками «євромайдану» і силами правопорядку. Політолог нагадав, що одним з яскравих прикладів відвертої провокації силового конфлікту є встановлення наметів на Європейській площі Києва, яка в будні дні є важливою транспортною розв'язкою центру Києва. На думку політолога, знесення наметів на Європейській площі і розгін людей з проїжджої частини з допомогою міліції було б не тільки цілком закономірним, але і водії, які простояли кілька годин у пробках, сприйняли б такі дії з розумінням.

На думку Цибулька, опозиція йде на відверті провокації, щоб у черговий раз спробувати перехопити євроінтеграційну ініціативу і привернути до себе увагу.

«Ескалація конфлікту - єдиний спосіб для опозиції повернути собі євроінтеграційну ініціативу, остаточно втрачену в коридорно-підкилимній боротьбі в стінах парламенту, привернути до себе увагу, дестабілізувати ситуацію в країні, імітувати революцію. Опозиція намагається представити десятки тисяч людей, які вийшли на «євромайдан», як власний монопольний партійний ресурс. У той час як багато з присутніх людей керуються інтересами країни, а не егоїзмом якоїсь із партій. Опозиція в боротьбі за владу вже намагається перехопити ініціативу не тільки у влади, але й у простих громадян», - сказав політолог.

Цибулько звертає увагу, що пікетування порожніх урядових будівель і сутички з міліцією дозволяють лідерам опозиції створити видимість активних дій, але в той же час не особливо думати про політичні програми, які можуть запропонувати людям альтернативу: «Хтось чув від лідерів опозиції про проект держави, яку вони збираються створити в разі приходу до влади? У них немає навіть плану дій, як буде продовжуватися «євромайдан». Про це свідчить зліплена на коліні резолюція Майдану як спроба вибілитися за власні помилки в процесі прийняття пакету законів щодо євроінтеграції».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208