Соціально-економічна модернізація України нерозривно пов'язана із забезпеченням сталого розвитку регіонів. Про це заступник голови Міністерства регіонального розвитку і житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко заявив на міжнародному форумі «Регіональний розвиток і державна регіональна політика в Україні: стан і перспективи змін у контексті глобальних викликів та європейських стандартів політики», передає кореспондент Forum'у.

За словами чиновника, Радою регіонів на чолі з Президентом визначено основні пріоритети впровадження нової регіональної політики, у т.ч. принципи нового формату відносин «регіон-держава».

Заступник міністра додав, що державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 р., прийнята нещодавно Кабміном, визначила стратегічними цілями зростання конкурентоспроможності регіонів, подолання надмірних соціально-економічних диспропорцій, досягнення збалансованого регіонального розвитку та реформування держуправління. «Для забезпечення поставлених завдань важливо активізувати роботу з впровадження дієвих механізмів та інструментів посилення міжрегіонального та міжмуніципального співробітництва. Йдеться про розвиток регіональної та муніципальної інфраструктури, про вирішення загальних для регіонів і муніципалітетів проблем, а також про розвиток різних форм кооперації на регіональному і місцевому рівнях», - зазначив він.

Ісаєнко підкреслив, що успішна реалізація державної регіональної політики значною мірою залежить від удосконалення інституційно-правового забезпечення регіонального та місцевого розвитку. «Сьогодні Мінрегіон працює над вирішенням і законодавчим врегулюванням спірних питань між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Зокрема, необхідно оптимальне розмежування повноважень між місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування, унормування поняття «делеговані повноваження», законодавче визначення економічних та управлінських засад функціонування територіальних громад, а також визначення територіальної сфери впливу місцевого самоврядування», - сказав він.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152