Створено ефективну систему стратегічного планування регіонального розвитку, зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, коментуючи рішення Уряду про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

«Президентом України було поставлено завдання розробити Державну стратегію регіонального розвитку на період до 2020 року з урахуванням світових стандартів та кращого досвіду. Постанова Кабінету Міністрів України розроблялася Мінекономрозвитку з використанням нових підходів до формування державної регіональної політики, з урахуванням особливостей розвитку національної економіки та останніх тенденцій розвитку світової економіки», - сказав Прасолов.

Як зазначив міністр, детальний аналіз соціально-економічного розвитку регіонів дозволив визначити три цілі державної політики регіонального розвитку.

«Перша мета - підвищення конкурентоспроможності регіонів (для цього будуть створюватися умови ефективного використання внутрішнього потенціалу регіонів). Друга мета - територіальна соціально-економічна інтеграція і просторовий розвиток. Хочемо зменшити регіональні диспропорції, збільшити доступність для населення соціальних, комунальних, транспортних, адміністративних та інших послуг. І третя мета - ефективне державне управління у сфері регіонального розвитку», - пояснив міністр економічного розвитку і торгівлі України.

У рамках цих стратегічних цілей, за словами Ігоря Прасолова, визначено основні завдання, спрямовані на їх досягнення. Він також додав, що реалізація Стратегії буде здійснюватися у 2 етапи: 1-й - 2014-2016 рр .. і 2-й - 2017-2020 рр ..

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

214