Стратегічне бачення Мінекономрозвитку підтримки малого і середнього підприємництва відображається в законодавчих актах, зокрема, в проекті Закону України «Про розвиток та державну підтримку середнього і малого бізнесу», - зазначив директор департаменту державної регуляторної політики і розвитку підприємництва Мінекономрозвитку Ігор Шевердін під час публічної дискусії «Реалії підприємництва в Україні: як змінюються умови оподаткування та зовнішньої торгівлі».

Ігор Шевердін зазначив, що зараз уряд активно працює над формуванням державної підтримки бізнесу, в тому числі фінансово-кредитної.

«На сьогодні в Україні через Державний фонд підтримки підприємництва реалізується бюджетна програма мікрокредитування, в рамках якої кредити надаються малому і середньому підприємництву для виробництва, переробки, збуту продукції, придбання техніки, новітніх технологій на пільгових умовах під 1,5% облікової ставки НБУ», - повідомив директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Він наголосив, що підготовлений і поданий на розгляд Кабінету Міністрів проект Загальнодержавної програми підтримки малого та середнього підприємництва на 2014-2024 роки, яка дозволить поетапно запровадити в Україні нові види фінансової державної підтримки для малого і середнього підприємництва, а саме: часткову компенсацію відсоткових ставок по кредитах, які надаються під бізнес-проекти, компенсацію лізингових платежів; передбачається розширення програми мікрокредитування, а також розвиток відповідної інфраструктури підтримки.

Спеціаліст Мінекономрозвитку зазначив, що триває робота зі створення зрозумілих і прозорих правил для забезпечення рівних конкурентних умов для бізнесу, детінізації та боротьби з корупцією. Відновлено роботу Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії поглинанню і захопленню підприємств. У процесі створення перебуває Інститут моніторингу ділового середовища, основною функцією якого буде визначення системних причин порушення прав підприємств і обробки скарг з боку бізнесу.

Також під час дискусії Ігор Шевердін зупинився на реалізованих заходах, які допомогли Україні піднятися на 28 сходинок у рейтингу Doing Business і увійти в першу десятку країн, які продемонстрували найкращі темпи реформ.

«Реєстрація нових підприємств стала більш швидкою і дешевою процедурою. Сьогодні вдвічі скорочено кількість податків і зборів - кількість податкових платежів була скорочена до 28 проти 135 у попередньому році.

Знижено фіскальне навантаження на бізнес - ставка податку на прибуток підприємців зменшена з 25% до 19%. Також з метою поліпшення бізнес-клімату і впровадження процесів дерегуляції, впорядкування та спрощення системи надання адміністративних послуг (одного з головних завдань уряду) проведено масштабне впорядкування роботи дозвільних органів - кількість необхідних дозволів скорочено з 1200 до 141, і всі вони введені в єдиний перелік» - підсумував експерт Міністерства.

«ForUm»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

926