Пауза України в євроінтеграційному процесі підвищила суверенні рейтинги України. Про це, коментуючи останні дані, опубліковані рейтинговим агентством Fitch, заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Оголошення України про зупинку підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС погрожує залишити в підвішеному стані процес, який, будучи реалізованим у повному обсязі, сприяв би зміцненню кредитоспроможності України, вважає міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

«Але цей відступ може також зменшити більш безпосередній ризик відповідних економічних заходів з боку Росії, від яких український експорт вже постраждав у 2013 році», - зазначає агентство.

Українські експерти сприйняли дану інформацію оптимістично. «Насправді Fitch підвищило суверенні рейтинги України. Оскільки призупинення євроінтеграційного процесу нівелювало торгово-економічні ризики у взаєминах України з Росією», - говорить Охріменко.

За його словами, пауза зближення країни з ЄС не підвищила рейтинги фінансової стійкості України. З іншого боку, зробила менш ризикованими для вітчизняних виробників ринки країн Митного союзу.

«Про те, що наша країна стала більш привабливою для європейських та світових інвесторів, свідчить хоча б зростання попиту на єврооблігації. Після оголошення Fitch Ratings останніх рейтингів України, процентні ставки по євробондах скоротилися з 12-14 до 9-10 відсотків, що зробило цей інструмент запозичення найбільш сприятливим для бюджету України. Інвестори відреагували на припинення торгових воєн України і Росії, отже, підвищилися гарантії прибутковості наших цінних паперів. Єврооблігації почали масово скуповувати, що автоматично знизило процентні ставки», - говорить Охріменко.

Експерт переконаний у тому, що відновлення партнерських економічних відносин з Росією у подальшому ще більше активізує попит на українські єврооблігації, крім того, створить потужний імпульс для інвестування в українську економіку капіталів як з країн ЄС, так і ринків Близького і Середнього Сходу.

Охріменко стверджує, що відновлення товарообігу між Києвом і Москвою, який становив близько 30% від загальних показників, є більш ніж аргументованою підставою для активізації інвестиційних операцій.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

132